City of Los Angeles Officials
Home Search Organization Search Office Holder
Election Dates

Introduction
Acknowledgments
User Guide
Organization Charts
References
General Election Date: May 16, 2017
Board of Fire and Police Pension Commissioners:
Commissioner
     Dr. Pedram Salimpour 
     *Board of Fire and Police Pension Commissioners: Commissioner
      (Reappointed:  Jul 26, 2017 ~ Term Expired:  Jun 30, 2022)
 
     Ms. Corinne E.  Tapia Babcock 
     *Board of Fire and Police Pension Commissioners: Commissioner
      (Reappointed:  Jun 12, 2019 ~ Term Expired:  Jun 30, 2024)
 

Property of The City of Los Angeles. Maintained by the City Clerk Systems Division.
| Contacts | City of LA | Disclaimer | Feedback/Comments