City of Los Angeles Officials
Home Search Organization Search Office Holder
Election Dates

Introduction
Acknowledgments
User Guide
Organization Charts
References
General Election Date: May 19, 2015
Commission For Community and Family Services:
Commissioner
     Ms. Jacquelynn Hawthorne 
     *Commission For Community and Family Services: Commissioner
      (Reappointed:  Jun 10, 2016 ~ Term Expired:  Jun 30, 2020)
     *Commission For Community and Family Services: Commissioner
      (Appointed:  Jul 01, 2014 ~ Term Expired:  Jun 30, 2016)
 

Property of The City of Los Angeles. Maintained by the City Clerk Systems Division.
| Contacts | City of LA | Disclaimer | Feedback/Comments